استقبال ناشرین از سومین دوره جایزه کتاب سال یزد

دبیر سومین دوره جایزه کتاب سال استان یزد از استقبال مناسب ناشرین و نویسندگان از این رویداد فرهنگی خبر داد.

بنابر این گزارش، دکتر شهاب الدین وحیدی مهرجردی، در گفتگویی اظهار داشت: جايزه كتاب سال استان يزد يادمان شهيد آيت الله صدوقي بر اساس رويكرد توسعه فرهنگي – اجتماعي بنا نهاده شده و هر ساله توسط خانه فرهنگ صدوقي و مشاركت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد و موسسه خانه كتاب ايران به اهالي قلم استان يزد اهدا مي شود.

وي افزود: تاكنون دو دوره از جايزه كتاب سال يزد برگزار شده كه خوشبختانه با استقبال ناشرين و اهالي قلم مواجه شده است و طبق آمارها در دوره سوم نیز، استقبال مناسبی از این جایزه شده است.

دبیر جایزه کتاب سال یزد افزود: ثبت آثار در این دوره از جایزه از طریق اینترنت و حضوری انجام می گرفت و صاحبان اثر میتوانستند اثار خود را اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و یا به دبیرخانه کتاب سال واقع در خانه فرهنگ صدوقی تحویل دهند.

وحیدی مهرجردی یادآور شد: در مدت اعلام شده 698 عنوان کتاب در دبیرخانه دوره سوم جایزه کتاب یزد، ثبت شده است که نسبت به دوره های گذشته یک رکورد محسوب می شود.

وی افزود: ناشرین و نویسندگان مجاز بودند آثار خود که از سال 96 به این سو به چاپ رسیده و شرایط شرکت در جایزه سوم را داشته به دبیرخانه ارائه کنند. آثار در دوازده گروه تفکیک شده است و جزییات آماری به زودی اعلام  می شود. همچنین آثار برای داوری ارسال شده است.

دبیر جایزه کتاب سال یزد در پایان خاطرنشان کرد: مراسم اختتاميه این دوره از جایزه در اواسط تیرماه با حضور مسئولان و شخصيت هاي فرهنگي و اهالي قلم يزد، دانشگاهيان و حوزويان همزمان با روز قلم و سالگرد شهادت آيت الله صدوقي برگزار خواهد شد.

0
  مطالب مشابه
  • No related posts found.
سایت کتاب سال یزد یادمان شهید صدوقی