دبير سومين دوره كتاب سال يزد:27 كتاب يزدي‌ها توسط داوران كتاب سال ايران داوري شدند

دبير سومين دوره كتاب سال يزد گفت: از ميان 697 اثر رسيده به دبيرخانه كتاب سال يزد، 402 اثر در داوري مرحله اول پذيرفته شدند كه از ميان آنها، 27 كتاب در اختيار داوران كتاب سال ايران براي داوري قرار گرفت.
حجت‌الاسلام شهاب‌الدين وحیدی مهرجردی در مراسم سومین دوره کتاب یزد، جایزه ویژه شهید صدوقی با اشاره به اينكه امسال تعداد آثار ارسال شده به دبيرخانه سومين دوره كتاب سال يزد با افزايش 60 درصدي مواجه بود، اظهار داشت: سال گذشته 430 اثر و امسال 697 اثر به دبيرخانه اين دوره رسيد.
وي بيان كرد: از ميان 697 اثر رسيده، 402 اثر در مرحله اول داوري پذيرفته شد كه از ميان آنها 27 اثر نيز در مرحله دوم داوري امتياز كافي را به دست آوردند.
وحيدي مهرجردي عنوان كرد: 27 كتاب كه توسط فرهيختگان و صاحب‌نظران يزدي پذيرفته شد، به خانه كتاب ايران ارسال شد تا توسط داوران مطرح كتاب سال ايران مورد داوري قرار بگيرند كه امشب از بهترين آثار تجليل خواهد شد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود بيان كرد: بی‌شک رشد، تعالی و توسعه هر جامعه‌ منوط به فرهنگ آن جامعه و رشد و تعالی فرهنگ هر جامعه، مبتنی بر متفکران آن جامعه است که یافته‌های خود را به صورت مکتوب در اختیار دیگران قرار می‌دهند.
دبير سومين دوره كتاب سال يزد خاطرنشان كرد: این دوره با هدف خارج کردن نویسندگان توانا از انزوا، شناسایی، معرفی و تجلیل از اهل قلم و معماران فکری جامعه برگزار می‌شود و اميدواريم گامي ارزنده در مسير توسعه فرهنگي استان يزد باشد.
وحیدی مهرجردی به تشريح معيارهاي انتخاب آثار برتر پرداخت و افزود: تلاش شد موضوعات بديعي كه ساختارهاي نگارشي را به درستي رعايت كرده و پاکیزگی و آراستگی اثر از لحاظ حروف چینی و … را در خود داشتند، معرفي شوند.

0
  مطالب مشابه
  • No related posts found.
سایت کتاب سال یزد یادمان شهید صدوقی