امام جمعه موقت يزد : ضرورت جلوگيري از نشر كتاب‌هايي كه ارزش يك بار خواندن هم ندارند

امام جمعه موقت يزد بر ضرورت جلوگيري از نشر كتاب‌هايي كه حتي ارزش يك بار خواندن هم ندارند، تاكيد كرد.
حجت‌الاسلام محمدحسن معزالدینی در مراسم سومین دوره کتاب سال یزد که به همت خانه فرهنگ صدوقی برگزار شد، اظهار داشت: وقتی کتابی نوشته می‌شود، یکی از قسمت‌های پازل توسعه درست می‌شود البته توسعه ابعاد مختلف دارد که یک بعد آن مربوط به کتاب است.
وی بیان کرد: اگر کتاب منتشر شد و نرخ رشد و مطالعه آن بالا رفت، محورهای دیگر توسعه نیز بر محور دانایی رشد می‌کند.
معزالدینی از کتاب به عنوان یکی از مصادیق زکات یاد کرد و افزود: انقلاب ارزشی در مفهوم زکات، به این تعبیر زیبا رسیده که زکات علم نشر آن است بنابراین نشر کتاب، زکات علم است.
امام جمعه موقت یزد تاکید کرد: همه افرادی که دست به قلم می‌برند، باید بدانند که حرکت ماندگاری را آغاز کرده‌اند و حرکت آنها می‌تواند پیوند دهنده نسل امروز و نسل آینده باشد ضمن اینکه مطالعه کتاب، یکی از راه‌های پندگیری از اشتباهات گذشتگان است.
وی تصریح کرد: اگر جامعه ای از کتابخوانی فاصله گرفت، ناچار به تکرار اشتباهات گذشتگان است و باید مراقب باشیم که جامعه امروز و آینده ما دچار این سرگردانی نشود.
معزالدینی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از بازار آَشفته نشر در کشور افزود: بسیاری از کتاب‌ها ارزش حتی یک بار خواندن هم ندارند و باید آنها را وانت وانت بار زد و در دریا تخلیه کرد.
وی ادامه داد: نکته دردناکتر اینکه این کتاب‌ها اغلب توسط انتشاراتی‌هایی منتشر می‌شوند که وابسته به مراکزی هستند که اصلاً انتظار نمی‌رود چنین کتاب‌هایی را منتشر کنند.
معزالدینی ضمن تقدیر از برگزاری دوره کتاب سال یزد اظهار امیدواری کرد: این قبیل برنامه‌های فرهنگی در ساماندهی اوضاع نشر و تالیف کتاب اثرگذار باشد و نسل جوان را نیز بیشتر با کتاب آشنا کند و سرانه مطالعه مردم را افزایش دهد.

0
  مطالب مشابه
  • No related posts found.
سایت کتاب سال یزد یادمان شهید صدوقی